PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11717}

Szyfry wojny

Windtalkers
7,0 30 475
ocen
7,0 10 1 30475
4,3 3
oceny krytyków
Szyfry wojny
powrót do forum filmu Szyfry wojny

Wojna wg Johna Woo

ocenił(a) film na 6

Sam nie wiem jakie filmy o wojnie są lepsze. Takie, które silą się na wiarygodność - a mimo to stają się na końcu patetycznymi gniotami, czy też takie, które nie starają się nawet sięgać po miano filmów ambitnych. Są po prostu filmami akcji osadzonymi w realiach wojennych.
"Szyfry Wojny" należą bez wątpienia do tej drugiej grupy. Patrząc na nazwisko reżysera nikt chyba nie ma wątpliwości jaki będzie film. I John Woo nie stara się nawet tych oczekiwań zawieść. Solidnie odrobiona prca domowa w temacie film akcji. Sięgnąć po ten film powinny głównie osoby lubiące takie obrazy - pozostali bowiem mogliby być rozczarowani.

ocenił(a) film na 5
Yancy

NO, PRZYKRO MI STARY, ALE SIEDZE W PACYFIKU JAK MAŁO KTO W KRAJU. OSADZONY W REALIACH WOJNY NA PACYFIKU JEST RÓWNIE MOCNO CO PRZYGODY HARRY POTTERA - WIEM CO MÓWIĘ, BO PRZEBIEG WALK NA SAIPANIE JEST DOBRZE ZNANY. A JUŻ NA BANK PÓŁWYSEP TAPANG, KTÓRY W FINAŁOWEJ SCENIE SZTURMUJĄ BOHATEROWIE PRZESZEDŁ W ICH RĘCE CAŁKIEM INACZEJ. NA SAIPANIE NIE POLEGŁ TEŻ ANI JEDEN NAVAHO, CHOĆ 9 BYŁO RANNYCH. DWAJ ZMARLI BO ZATRULI SIE PODRZUCONĄ PRZEZ JAPOŃCZYKOW SAKE (ALE TO JUZ PO USTANIU WALK). NIE BEDE ZRESZTA WYMIENIAŁ NIEZGODNOŚCI, BO CHYBA NIE NA TYM TO MA POLEGAĆ. JEST JEDEN PLUS, ALE TAKI, DLA KTÓREGO WARTO NA FILM ŁYPNAC. SPRZĘT. ZWŁASZCZA ARTYLERYJSKI. JAPOŃSKIE TANKI HA-GO JAK MALOWANE, CHOC NA CAŁEJ WYSPIE BYŁO ICH DOKŁADNIE TYLLE ILE POKAZUJE FILM W JEDNYM MIEJSCU. A CO DO DOBREGO KINA AKCJI. POPATRZ NA DOKUMENTY Z CZASU WOJNY. JESLI NA KTÓRYM ZNAJDZIESZ TAKIE GIGANTYCZNE EKSPLOZJE OD BAZOOK JAK NA TYM FILMIE STAWIAM CI DANIE DNIA U BLIKLEGO. NIE CHCE KOPAC LEŻACEGO, ALE CZY POLICZYŁEŚ ILU JAPOŃCZYKÓW ZABIJA CAGE W TOKU FILMU. JA ZADAŁEM SOBIE TEN TRUD DZIERŻĄC PILOTA. WYNIK: 88. A W ISTOCIE WIECEJ BO NIE MOGŁEM DOKŁADNIE POLICZYC TYCH ZE SCHRONU I W OKOPACH.
SAYONARA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones